تور کیش - شرکت خدمات مسافرتی صدف سیر
صدف سیر
جستجوی تور: 

آژانس هواپیمایی صدف سیر مجری تخصصی تورهای ترکیه (آنتالیا.استانبول.کوش آداسی.بدروم) تایلند (بانکوک.پاتایا.پوکت) امارت(دبی.ابوظبی) مالزی (کوالالامپور.پنانگ.سنگاپور) اندونزی(بالی.جاکارتا) چین(پکن.شانگهای.هانگزو)آماده ارائه بهترین خدمات به شما مسافران گرامی می باشد

تور کیش

توضيح فارسي : آژانس هواپیمایی صدف سیر تلفن : 88518008پیدایش جزیره کیش
حدود 200 میلیون سال پیش ،در ادامه حرکات صفحه ای عظیم قاره ها وفشار آنها بر هم که با چین خوردگی ها و پدیده کوه زایی همراه بود، شبه جزیره عربستان همراه با صفحه قاره آفریقا به سوی شمال حرکت کرد و در نتیجه (حدود 65 میلیون سال پیش) از آفریقا جدا شد وبه آسیا متصل گردید. فشار ناشی از اثر این تحرک که از جنوب غربی به ایران وارد شد ،باعث چین خوردگی عظیم این بخش از فلات ایران به صورت ارتفاعات زاگرس گردید ورشته کوه های آن عمود بر راستای این فشار یعنی در جهت شمال غربی به جنوب شرقی به وجودآمد. حداکثر ارتفاع رشته کوه های زاگرس حاصل از این حرکات کوه زایی ،قله دنا با ارتفاع 4409 در بویر احمد است .ارتفاع رشته کوه های زاگرس از قله دنا به تدریج در جهت خلیج فارس کم شده وادامه آن در اعماق آب های خلیج فارس به صورت چین خوردگی هایی در زیر آب پنهان می گردد. جزیره کیش و سایر جزیره های تنگه هرمز در خلیج فارس بخشی از تاقدیس های این چین خوردگی ها واز سازه ها زاگرس هستند.
-----------------------------------------------------------
تاریخ کیش
برخی از نویسندگان ،نام قدیم کیش را کیان نوشته اند. افسانه ای می گوید: کیکاووس هنگامی که به فارس رفت ،تختش در سیراف فرود آمد ،از این رو احتمال دارد نام کیان از نام سلسله کیانیان گرفته شده باشد. بعدها این جزیره به قیس و سپس به کیش تغییر نام یافت. نیارخوس دریا سالار یونانی در سال 325 قبل از میلاد به فرمان اسکندر مامور شد سفری اکتشافی در دریای مکران(عمان) وخلیج فارس انجام دهد ونوشته های وی گویای این است که او جزیره کیش را در قرن چهارم قبل از میلاد بازدید کرده است .
آریان مورخ ایرانی ،از جزیره کیش به نام کامتینا یاد کرده وبر این باور بود که در زمان اسکندر مقدونی هنگامی که نیارخوس در خلیج فارس به سیروسفر می پرداخت، این جزیره به دو الهه ونوس و مرکور اختصاص داشته است.
در دوره هخامنشی کیش مرکز عمده صید مروارید بین النهرین وهندوستان بوده وبازرگانان بزرگ دنیا به این جزیره رفت و آمد داشتند.
در زمان اتابکان فارس اهمیت کیش به حدی بوده است که والی خلیج فارس در این جزیره سکونت داشته ودر آمد کیش از عشریه (نوعی عوارض) کشتی های تجاری مبالغ بسیار قابل توجهی بوده است. بنابر نوشته های تاریخ نویسان ،در دوره ایلخانان مغول نام کیش همیشه در زمره کشورها و شهرهای بزرگی چون هندوستان ،چین،بحرین ،بغداد و شیراز آورده می شده است. در خاطرات مارکوپولو از گردنبندی زیبا آویخته به گردن یکی از همسران امپراطور چین یاد شده است که مروارید های آن رااز کیش آورده بودند . در قرن شانزدهم میلادی ، پرتغالی ها با اهداف تسلط بر بازارهای تجاری هندوستان ،عربستان و ایران کشتی های جنگی خود را به اقیانوس هند گسیل داشته و تا دوره ی صفویه نیز در کیش حضور داشتند.
در سال 1349 کیش مورد بازدید هیات کارشناسی قرار گرفت وبا توجه به موقعیت جغرافیایی واستراتژیکی مناسب به عنوان مرکز بین المللی توریستی تجاری انتخاب شد. در سال 1371 با تاسیس سازمان منطقه آزاد کیش ،این جزیره جانی تازه گرفت ودوران توسعه ی کیش آغاز شد.
-----------------------------------------------------------
جغرافیای کیش
از نظر تقسیمات کشوری جزیره کیش از توابع شهرستان لنگه در استان هرمزگان می باشد. جزیره کیش در شرق جزیره ی هندورابی ولاوان ، وشمال جزیره فارور واقع شده است . مساحت جزیره کیش 457/90 کیلومتر مربع می باشد ،که در 18 کیلومتری کرانه جنوبی ایران بین مختصات جغرافیایی 53 درجه و 53 دقیقه تا 54 درجه و 4 دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و 26 درجه و29 دقیقه تا 26 درجه و 35 دقیقه عرض شمالی واقع شده است. پیرامون ساحلی 5/41 کیلومتر وتقریبا بیضی شکل است . بیشترین طول در جهت ساحل غربی به ساحل شرقی 5/41 کیلومتر و بیشترین عرض جزیره در راستای ساحل جنوبی به ساحل شمالی 5/7 کیلومتر است . سطح جزیره فاقد توپوگرافی ویژه مانند پدیده کوه وحتی تپه مرتفع است . فرودگاه بین المللی کیش در مرکز در بخش مرتفع آن که حدود 40-35 متر ارتفاع دارد احداث شده است. بیشترین شیب جزیره از شمال فرودگاه به طرف اسکله تفریحی است. فاصله کیش از راه دریا تا جزیره هندورابی 28، جزیره فارور 55، جزیره سیری 87، جزیره ابوموسی 177، قشم 225، بندر عباس 300، چابهار 675، بوشهر 740، ودبی 200 کیلومتر است، مسافت هوایی کیش – تهران 1025 کیلومتر می باشد. کیش از طبیعتی زیبا ومنحصر به فرد برخوردار است. سواحل آرام با ماسه های مرجانی ، آب زلال دریا که شفافیت کم نظیر آن امکان مشاهده انواع آبزیان را در عمق چند متری مقدور می سازد، پوشش گیاهی مناسب وسرسبزی و طراوت آن به ویژه در هفت ماه از سال چشم اندازی زیبا و تماشایی به آن بخشیده است که سالانه حدود یک میلیون نفر از دوستداران طبیعت ودریا را به سوی خود جلب می کند.
-----------------------------------------------------------
کیش جزیره ای مرجانی
مرجان ها جانورانی گیاهی شکل واستوانه ای از رده ی کیسه تنان هستند واغلب دسته جمعی زندگی می کنند . در بالای استوانه ،سر آنها قرار دراد ودر پایین، صفحه ای پهن وجود دارد که به آن "صفحه پایی" می گویند. سلول های صفحه پایی ماود آهکی ترشح می کنند تا مرجان بر روی تخته سنگ ثابت نگه داشته شود. با ترشح این مواد ، به تدریج پایه ای آهکی برای مرجان به وجود می آید. آنها در آب گرم (دمای بین 20 تا 30 درجه سلیسیوس) ،شور، تمیز و همچنین در آب های کم عمق (حداکثر عمق 40 متر) زندگی می کنند. جزایر مرجانی معمولا بر اثر گسترش انواع مرجانها و مواد آلی دیگر بر روی طاقدیس های گنبدی نمکی و مواد آتشنشانی تشکیل می شوند. تجمع مرجان ها وترشحات آهکی آنها ،در طول دوران مختلف زمین شناسی در پیدایش جزیره کیش نقش داشته است. جزایر مرجانی وجنگل های استوایی دارای بالاترین تنوع زیستی در اکوسیستم های جهان هستند.
-----------------------------------------------------------
آب و هوا
جزیره ی زیبای کیش با قرار گرفتن در محدوده مناطق نیمه حاره ای با تابستانی گرم و آفتابی ،مناسب ترین نقطه جهت ورزش ها و تفریحات دریایی (حتی در زمستان ) است.
یکی از نقاط قوت کیش زمستانهای آن می باشد. زمستان در کیش همواره با نسیمی خنک و ملایم وهوای دلپذیر باعث نشاط وسرزندگی برای ساکنان وگردشگران است.
-----------------------------------------------------------
پوشش گیاهی
کیش در منطقه نیمه حاره ای جنوب ایران قرار گرفته است . وجه مشخصه این منطقه حضور گیاهان پست و درختی در مقابل خشکی است . این مقاومت در گیاهان درختی منطقه سازگاری طبیعی بسیار جالبی را نشان می دهد، بدین معنا که در گروهی از این درختان مانند لور که از جمله پهن برگان به شمار می رود ،تبخیر و تعرق زیادی صورت می گیرد. این گروه از درختان برای جبران آب مورد نیاز تنه و شاخ و برگ های گسترده خود،علاوه بر ریشه های اصلی و فرعی ،از ساقه نیز ریشه هایی به زمین می فرستند تا به عنوان ریشه های کمکی در جذب آب به بدنه اصلی کمک کند. در گروهی دیگر از درختان ،این سازگاری به صورت کاهش سطح برگ ها برای کاهش میزان تبخیر وتعرق دیده می شود درختان گز و کرت از این گروه به شمار می روند.
گونه های عمده درختی کیش را می توان به دو دسته تقسیم کرد :
دسته بومی جزیره مانند: کهور ایرانی، کنار، لور، گز، کرت، بمبر، لاری، نخل خرما.
دسته غیر بومی ، که در طی دهه های اخیر وارد جزیره شده اند مانند: گل کاغذی ، نخل زینتی، اکالیپتوس، مورد.
درختان مثمر مانند: موز، لیمو ترش، نارگیل
-----------------------------------------------------------
تنوع جانوری
جزیره کیش زیستگاه حدودا 117 گونه پرنده می باشد که بسیاری از این پرندگان در سطح منطقه و حتی جهان نادرو کمیاب می باشند، که از این دست می توان به : گیلانشاه خالدار ، حواصیل سبز، عقاب ماهیگیر، بحری، بالابان، شاهین و دلیجه کوچک اشاره کرد که هر یک جدا از ارزش های زیبا شناختی خود ،دارای ارزش های اکولوژیکی منحصر به فرد ی نیز می باشند. حواصیل سبز پرنده بسیار نادری است که در سراسر ایران تنها در دو نقطه مشاهده شده است، نیمی از حواصیل های سبز ایران در تمام فصول سال در کیش زندگی می کنند.
در سراسر جزیره کیش پرندگانی چون انواع سبز قبا، زنبور خوار، سنگ چشم، بلبل خرما، مینا، دم جنبانک، وشهد خوار مشاهده می شود.
بلبل خرمای دمگاه سرخ نیز برای اولین بار در ایران ، در جزیره کیش مشاهده و به فهرست پرندگان ایران اضافه گردید. همچنین از آبزیان جزیره می توان به انواع ماهی های خوردنی مثل قباد، راشکو، شوریده، حلوا سیاه، شهری و ماهی های غیر خوردنی و زینتی مثل اره ماهی، بمبک، امپراطور و عروس اشاره کرد
-----------------------------------------------------------
بومیان جزیره
ملاقات با اهالی بومی یک کشور یا منطقه برای بسیاری از گردشگران یک جاذبه فراموش نشدنی به شمار می آید. در محله سفین شما می توانید با اهالی بومی سخت کوش وخونگرم کیش ملاقات کرده واز نزدیک با سبک زندگی آنها آشنا شوید. تقریبا اکثر بانوان ، مردان و کودکان این محله از لباس های سنتی استفاده می کنند.
لباس محلی مردان "دشداشه" و"غتره" می باشد و زنان "ملفع" پوشیده،"بطوله" یا (برقع)روی چهره شان می گذارند. ساز اصلی محلی "حبان" ،"نی انبونه" و "دهل" است. شغل سنتی بومیان ،ماهیگیری، دامداری ،دریانوردی، و تجارت است و در گذشته به صید مروارید نیز می پرداخته اند
-----------------------------------------------------------
جاذبه های تاریخی کیش
شهر تاریخی حریره
پس از زلزله بندر تاریخی سیراف به سال 365 هجری قمری، جزیره کیش مورد توجه قرار گرفت ورو به عمران و آبادی نهاد. باستان شناسان داخلی وخارجی از سال های پیش از انقلاب اسلامی به بررسی و شناسایی سطحی پرداختند و این مطالعات پس از پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت، تا اینکه در سال 1370 هیئت باستان شناسی در چند نقطه از محدوده اقدام به کاوش نمود که در نتیجه آن قسمتی از آثار معماری مدفون در تپه های تاریخی نمایان شد. عمارت اعیانی، حمام، مجموعه بندر گاه شهرتاریخی حریره و مسجد کهن آثاری است که تاکنون در شهر تاریخی حریره شناسایی و از دل خاک بیرون آمده است.
عمارت اعیانی
در این عمارت مقدار زیادی اشیا سفالی و تزئینات بدنه از جمله گچ بری و کاشی لعابدار بدست آمده که عموما مربوط به قرن هفتم و هشتم هجری می باشد.
حمام
بنای حمام از سنگ های آهکی و مرجانی با استفاده از ملات ساروج ساخته شده و دارای فضای مختص به حمام های تاریخی از جمله سربینه ،گلخن، گرمخانه و محل تنظیف می باشد. آثار بدست آمده از مجموعه حمام بیانگر استفاده از آن در دوره تاریخی (ایلخانی و تیموری) می باشد ودلیل عمده آن وجود دو خزینه با اختلاف سطح 5/1 متر است که خزینه قدیمی تر در لایه ی زیرین قرار دارد و خزینه جدید بر روی بخشی از آن ساخته شده است.
بقایای مسجد جامع حریره
بقایای مناره بلند و با شکوه با پلان دایره ای و پلکان داخلی ، پایه ها و ستون های چند وجهی متعدد و آب انبار از اهمیت واعتبار این مسجد در زمان قدیم کیش خبر می دهد. در حال حاضر این مسجد در هیچ کجا دارای سقف نمی باشد و یک مناره و چهار محراب در آن شناسایی شده است ، پوشش سقف مسجد ،ترکیبی از طاق آهنگ، طاق چهار بخشی و سقف تخت (تیرپوش) بوده است.
بندر گاه حریره
در حاشیه ی ساحلی این شهر تاریخی ،بقایای معماری ، چاه ها، کانال هایی دیده می شود که در صخره های مرجانی، رو به دریا حفر شده و ارتباط شهر را با دریا برقرار می کرده است. بعضی از این کانال ها تا ساختمان های شهر ادامه دارند. رشته پلکانی نیز در دل این صخره ها به طرز زیبایی طبق اصول پیشرفته معماری در کمترین فضای لازم تراشیده شده و امکان حمل بار بر پشت باربران را به سهولت فراهم می کرده است. یکی دیگر از پدیده های مماری این مجموعه وجود شیارهای تعبیه شده در کف اتاقها موسوم به گرده ماهی می باشد. بنا به نظر برخی باستان شناسان این شیارها به منظور گرفتن شیره خرما ساخته شده است.
آب انبار سنتی
در گذشته به دلیل عدم وجود چشمه های آب شیرین در جزیره کیش ودشواری دسترسی به قنات ها، مردم مجبور به ساخت آب انبارهای خانگی جهت جمع آوری باران برای مدت طولانی می شدند. آب انبارهای مستطیل شکل بسیاری در ابعاد وعمق های مختلف در جزیره وجود دارد. با توجه به ساخت وسازهای کیش واز بین رفتن مسیر آبهای سطحی منتهی به آب انبارهای سنتی ،این آب انبارها کاربری اصلی خود را از دست داده اند وامروزه از دستگاه های آب شیرین کن برای تهیه آب شیرین استفاده می شود. در سال 1372 جهت جمع آوری آب های سطحی ،یک آب انبار دو قلو با پنج بادگیر به سبک معماری سنتی یزد ،در محل یک آب انبار باستانی ساخته شد. معماری خاص این بنا یادآور ایام گذشته وبرای گردشگران داخلی و خارجی بسیار جذاب و دیدنی است .
پایاب
پایاب ، دهلیز یا نقبی است که در کنار سطح زمین در کنار دهانه چاه قنات ،حفر می شود وبا شیب تند وبا استفاده از تعدادی پله به سطح آب جاری قنات در زیر زمین می رسد. هرچه عمق چاه بیشتر باشد ،این نقب طولانی تر وتعداد پله های آن زیادترمی شود. زاویه حفر دهلیز را طوری محاسبه می کنند که آخرن پله پایاب به انتهای میله (چاه)قنات برسد تا از روشنایی نوری که از دهانه چاه به سطح آب می تابد برای روشنایی محوطه پایاب استفاده شود. معمولا در اطراف آخرین پله محوطه ای ایجاد می شود که در روزهای گرم تابستان ، هوایی ملایم و دلپذیر دارد و برای استراحت از آن استفاده می شود . پایاب کیش که قدمتی دو هزار ساله دارد در محلی در نزدیکی مجموعه درخت سبز قرار گرفته است. این محل در سال های اخیر به نحو زیبایی بازسازی شده وهم اکنون یکی از جاذبه های سیاحتی جزیره کیش است که تعداد زیادی از مسافران را به سوی خود جذب می کند . در این محل یک چایخانه ورستوران غذاهای سنتی ایرانی برای پذیرایی از گردشگران دایر گردیده است . کاریز واژه فارسی قنات است ، قناتها معمولا از ارتفاعات شروع شده و به مظهر می رسند. با توجه به اینکه جزیره ی کیش ارتفاع چندانی ندارد ،حفر و احداث قنات 2000 ساله آن به دست ایرانیان خلاق در لایه گل مارن اهمیت و ارزش این قنات را بیش از پیش نمایان می کند. آب شیرین کاریز حاصل از بارندگی های فصلی جزیره است که از مرجان ها به صورت یک فیلتر طبیعی عبور ودر لایه ی گل مارن جریان پیدا می کند. گل مارن نوعی گل رس است که در حالت طبیعی نرم و انعطاف پذیر بوده وچنانچه در معرض هوا قرار گیرد خشک و محکم می شود. گل مارن دارای خواص درمانی برای درد مفاصل می باشد . کاریز در گذشته منبع تامین آب شرب ساکنان جزیره ومناطق اطراف آن بود . شهر زیر زمینی کیش (کاریز) از سال 1378 ودر محل اتصال سه رشته قنات ساخته شد. این سه رشته قنات قدیمی(کاریز) 15 کیلومتر طول دارند . سقف مرجانی کاریز به قطر هفت متر که زمانی بستر دریا بوده ،مملو از صدف ها و آبزیانی است که هم اکنون به صورت فسیل قابل مشاهده هستند ، دمای ثابت در داخل تونل ها ی کاریز بین 22 تا 25 درجه سانتیگراد می باشد. این مجموعه شامل سفره خانه سنتی و کافی شاپ نیز می باشد.
روستای باغو
باغو از آبادی های قدیمی کیش بوده است که در جنوب غربی جزیره قرار دراد. در حال حاضر به جز چند خانوار دامدار، سکنه دیگری ندارد. در بین بومیان ،حاصلخیزی این منطقه زبانزد است . مجموعه بسیار زیبایی از درختان قدیمی لور(انجیر معابد) ،مکان دیدنی وزیبایی برای علاقمندان به هنر عکاسی به وجود آورده است.
کلبه هور
این منطقه که در غربی ترین دماغه جزیره کیش ودر مکانی به همین نام واقع گردیده است ،یکی از زیباترین مناطق ساحلی جهت تماشای ماهیان رنگارنگ و کم نظیر می باشد.
کشتی یونانی
در غرب جزیره ،کشتی عظیم الجثه ای در سواحل نیلگون کیش جا خوش کرده است که به کشتی یونانی معروف است. در یکی از روز های گرم تابستان سال 1345 ،بومیان جزیره کیش ناگهان کشتی عظیم الجثه ای را که در نزدیکی روستای باغو به گل نشسته بود ،مشاهده کردند. هنوز پس از گذشت سالها دلیل به گل نشستن این کشتی در پس پرده ای از ابهام است، اما گفته می شود به علت مه آلود بودن هوا ونبودن فانوس دریایی در سواحل جزیره کیش این اتفاق روی داده است. کشتی یونانی از نظر تاریخی قدمت و اهمیت چندانی ندارد وگذشت زمان کشتی را دچار فرسودگی کرده است ،جالب است بدانید که وجود اکسید آهن در این منطقه باعث سرخ فام شدن شنهای اطراف کشتی یونانی گردیده است . تماشای خورشید که به آهستگی در پشت کشتی یونانی درآب های نیلگون خلیج فارس غروب می کند، خاطره ای فراموش نشدنی رابرای گردشگران ایجاد می کند.
مجموعه درخت سبز
درختان طبیعی جزیره بعنوان گنجینه های طبیعی ، جذاب و زیبا هستند . درخت لور (انجیر معابد) معروف ترن درخت جیره است. این نوع درخت در نواحی جنوبی ایران رشد می کند. پوست کهنسال درخت لور وبرگها وریشه هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند،آن را از سایر انواع درختان متمایز می سازد. این درختان ریشه هایشان طوری رشد می کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می افکند وممکن است تا هزار سال عمر کنند. آبهای سطحی به قسمتی از منطقه ی شمالی جزیره که به دره پرتغالی ها معروف است سرازیر می شوند، لذا این منطقه از سرسبزی خاصی برخوردار است. در اطراف یکی از کهنسالترین درختان لور جزیره ، مجموعه درخت سبز با آلاچیق های زیبا ومحل های متعدد پخت کباب برای استراحت وبازدید رایگان گردشگران بازسازی شده است و مسیرهای پیاده رو با چراغ های فانوسی شکل در میان فضای همیشه سبز با گل های کاغذی رنگارنگ ، شما را به سوی جاذبه ی اصلی این مجموعه می برد. مجموعه درخت سبز دارای دو درب ورودی است . یک درب آن با ورودی جاذبه گردشگری شهر باستانی حریره مشترک و ورودی دیگر آن در مجاورت آب انبار سنتی می باشد. تنها پس از چند دقیقه پیاده روی می توان از جاذبه های شهر باستانی حریره و آب انبار سنتی در مجاورت مجموعه درخت سبز دیدن کرد.
بوستان آهوان
در سال 1363، 30راس از این جانور زیبا برای حمایت از تاکثیر آهوی ایرانی و افزودن جذابیت های جزیره با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست از جزیره خارک به جزیره کیش آورده شدند واکنون در بیشتر مناطق خصوصا در شرق و جنوب جزیره بصورت گله های پراکنده دیده می شوند. پراکندگی جمعیت این آهوان زیبا که در بخش هایی از آسیای مرکزی (قسمت هایی از ایران، جنوب غربی پاکستان، صحرای گبی) می باشد، بعلت شکار بی رویه در معرض خطر انقراض قرار گرفته است. طبق آخرین سر شماری انجام گرفته در سال 1386 تعداد آهوان کیش بیش از 350 راس برآورد گردیده است.
پارک ساحلی مرجان
یکی از زیباترین قسمت های جزیره ی زیبای کیش ، پارک ساحلی مرجان می باشد. گردشگران و بازدید کنندگان می توانند ضمن گردش وتفریح از آلاچیق ها ، جایگاه های پخت کباب ، پیست دوچرخه، اسکله ماهیگیری، تفریحات آبی ورستوران های اطراف آن استفاده نمایند.
لاک پشت های دریایی
سواحل شنی جزیره کیش از دیرباز محل تخم گذاری لاک پشت های دریایی بوده است. حتی با وجود توسعه شهری وافزایش عوامل استرس زا وآلودگی های ایجاد شده در سالهای اخیر ،لاک پشت ها همچنان برای تولید مثل به سواحل شنی اطراف این جزیره می آیند. از میان 5 گونه لاک پشت دیده شده در خلیج فارس (لاک پشت چرمی، لاک پشت منقار عقابی، لاک پشت سرخ، لاک پشت سبز ولاک پشت زیتونی) دو گونه لاک پشت سبز ولاک پشت منقار عقابی در آبهای اطراف جزیره کیش مشاهده شده است، اما تنها گونه منقار عقابی در سواحل جزیره تخم گذاری می کند. لاک پشت های منقار عقابی از اواخر خرداد ماه در بخش هایی از سواحل جزیره که از ساخت وساز در حریم سواحل به دور مانده اندبه لانه سازی و تخم گذاری می پردازند. بچه لاک پشت هایی که چندروزی از تولدشان می گذرد ،بیشتر اوقات خود را در سواحل کم عمق ودر لابه لای علف ها وجلبک های دریایی می گذرانند ولاک پشت های بالغ بسترهای صخره ای وآبسنگ های مرجانی رابرای زیست خود انتخاب می نمایند . در آبهای ساحلی جزیره مخصوصا در نزدیکی دماغه غربی وهمه سواحل سنگی جنوب وغرب جزیره ،لاک پشت های دریایی غول پیکی را به راحتی از فراز دیوارهای ساحلی می توان مشاهده نمود. وفور لاک پشت ها در آبهای ساحلی مخصوصا در هنگام غروب یکی از جاذبه های سواحل صخره ای کیش است.

اسکله جدید تفریحی
اسکله بزرگ تفریحی کیش با چهار فضای اقماری به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است. این اسکله بطول 437 متر، عرض 18 متر و مساحت ده هزار متر مربع بزرگترین اسکله تفریحی در ایران بوده و هیچ گونه اثر تخریبی بر زیستگاه های ایران ندارد. گردشگران می توانند با گردش بر روی این اسکله از دیدن مناظر طبیعی وماهی های رنگارنگ ومتنوع سواحل مرجانی کیش لذت ببرند. اکثر خدمات تفریحی دریایی شامل جت اسکی، قایق های پدالی، قایق های ماهیگیری، قایق های پارویی، سه چرخه های آبی ، امکانات غواصی وقایق های کف شیشه ای برای تماشای دنیای شگفت انگیز آبزیان خلیج فارس ،در اطراف این اسکله به گردشگران عرضه می گردد.
پارک دلفین ها
مجموعه تفریحی پارک دلفین با مساحتی حدود 100 هکتار در جنوب شرقی جزیره ی کیش قرار دارد. این مجموعه شامل فضای سبز با انواع گونه های مختلف گیاهی ،باغ پرندگان واولین وتنهاترین دلفیناریوم در ایران است. در دلفیناریوم این مجموعه گونه های مختلفی از پستانداران دریایی از جمله دلفین و شیر دریایی نگهداری می شوند وبازدید کنندگان می توانند از هنرنمایی آنان که توسط مربیان ایرانی تربیت می شوند دیدن کنند.
فضای سبز پارک دلفین شامل بیش از یکصد گونه ی گیاهی از جمله هزاران درخت نخل ،بنجامین های بسیار بزرگ ،اوکالیپتوس، آکاسیا، مورد، کهور، گل ختمی، شیشه شور، تکوما، سیاه نوفیلد ،کندکارپوس،جونیا پروس وگونه های مختلفی از کاکتوس وسایر گیاهان است که باتوجه به وضعیت اقلیمی جزیره کیش ومرجانی بودن خاک آن در نوع خود بی نظیر است.
باغ پرندگان
باغ پرندگان با بیش از 57 گونه پرنده از جمله پلیکان، شترمرغ، طوطی ماکائو، انواع گوناگون لک لک، توکان، تورکو، قو و گونه های نادر، چون تمساح پوزه کوتاه بی شک یکی از منحصربه فردترین مراکز نگهداری جانوران در ایران می باشد .از جمله نکات قابل توجه در این پارک گردآوری گونه های مختلف از اقصی نقاط جهان از آمریکای جنوبی تا استرالیا واز شرق تا افریقا می باشد.
این باغ در داخل پارک دلفین قرار دارد . بازدیدکنندگان توسط اتوبوس قطاری به پارک پرندگان وسپس به دلفیناریوم هدایت می شوند.
شیوه های صید ماهی
تور ماهیگیری، گرگور و قلاب ، ابزار اصلی صیادان کیش برای ماهیگیری هستند. اما علاوه بر آنها استفاده از مشتا ، نیزه ویا حتی ماهیگیری با دست نیز در سطح بسیار محدودی رواج دارد .همزمان با توسعه توریستی وتجاری جزیره ،بخشی از این افراد به کارهای خدماتی روی آورده اند وبقیه از طرق سنتی به امرار معاش می پردازند.

-----------------------------------------------------------
مساجدکیش
جزیره کیش دارای مساجد کوچک و بزرگ با معماری زیبا و اصیل ایرانی است . این مساجد با پراکندگی مناسبی در نقاط مختلف کیش بنا شده اند.
مسجدقدیمی امیرالمومنین:
این مسجد اکنون مورد مراجعه نمازگزاران است، ومسجد ماشه که در مجاورت آن قرار دارد،در حال مرمت وبازسازی است. این دومسجد در شمال شرقی کیش واقع می باشند. منطقه ماشه پیش از دهه پنجاه شمسی محل سکونت بومیان بوده است.
مسجد خاتم الانبیا(ع):
بادو مناره بزرگ در شمال جزیره کیش محل برگزاری نماز جمعه واجتماعات مذهبی کیش است.
مسجد امام حسن مجتبی(ع):
با طراحی منحصر به فرد در مرکز شهرک مسکونی صدف و در میان فضای سبز زیبایی واقع شده است.
مسجدجامع نور:
با تک مناره زیبا ،محل تجمع واقامه نماز ساکنان اهل تسنن در منطقه میرمهنا (سفین)واقع شده است.
اسکله میرمهنا به طول 130 متر با طراحی زیبا در ساحل پارک میرمهنا (سفین) قرار دارد. این اسکله دارای نور پردازی زیبایی می باشد. با قدم زدن بر روی آن می توان اسکله ماهیگیری و رشته کوه های جنوبی کشور ایران را مشاهده کرد. ماهیگیری بر روی اسکله واطراف آن در زمان های معین مجاز بوده ولی شنا کردن در محدوده اسکله ممنوع می باشد
-----------------------------------------------------------

غذاهای سنتی کیش
 برنج مچبوس(نوعی پلو با ادویه ای خاص عربی که با گوشت، مرغ یا ماهی درست می شود وبیشتر در مراسم عروسی رایج است)
 هریسه(نوعی حلیم)
 مضروبه(با ماهی و سبزی وسیر درست می شود)
 برنج شکری یا محمر(نوعی برنج شیرین که با ماهی سرو می شود.)
 مرگوگ یا مرقوق (نوعی خورشت)
 سمک مشوی (ماهی سرخ شده)

-----------------------------------------------------------

امکانات ورزشی جزیره
سرانه امکانات ورزشی کیش سه برابر سرزمین اصلی می باشد،که شامل بخش های زیر می شود:
سالن چندمنظوره، سالن میرمهنا، سالن های اسکواش، سالن تنیس روی میز، استخر المپیک، استخر کرانه، زمینهای تنیس، زمین های تیراندازی با کمان، مانژ سوارکاری، سالن غیر توپی، سالن فوتسال، سالن اسکیت، سه زمین روباز هندبال.
-----------------------------------------------------------
امکانات تفریحی دریایی
شرایط مطلوب آب و هوایی در طول سال،دریای زلال وموقعیت گردشگری کیش موجب شده است که این جزیره امکنات تفریحی وورزش های دریایی بسیاری را در خود جای دهد. در باشگاه ها ومراکز تفریحات دریایی کیش، امکانات وخدمات نظیر دوره های آموزشی غواصی، اسکی روی آب، گشت با قایق های تندرو، گشت تفریحی دور جزیره، آکواریوم شناور،تور جزایرو قایق های ماهیگیری تفریحی ارائه می شود.
-----------------------------------------------------------
غواصی در آبهای جزیره
جزیره کیش از نظر محیط زیست طبیعی، یکی از بکرترین مناطق خلیج فارس بوده وبه جرات می توان گفت که صخره های مرجانی شرق جزیره کیش غنی ترین و زیباترین مناطق و مساعدترین سایت های غواصی در کشورمان را در بر گرفته است.
پوشش مرجانی این جزیره در سواحل شرقی آن واقع گردیده که هر ساله مورد بازدید بسیاری از علاقه مندان غواصی قرار می گیرد. غواصی و شنا در کیش در تمامی طول سال امکان پذیر بوده ومکان های کم عمق این جزیره برای غواصی تمامی افراد وحتی اشخاص مبتدی بسیار مناسب است. همچنین وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی در کیش ،این جزیره را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است
-----------------------------------------------------------
پیست کارتینگ و باگی
نخستین پیست کارتینگ ایران در جزیره کیش ه به طول تقریبی 800متر وعرض 70 متر بهره برداری رسیده، از بزرگترین پیست های خاورمیانه است . این پیست که هر ساله پذیرای چندین هزار نفر از علاقه مندان این رشته اتومبیلرانی بوده و بامیزبانی اولین دوره مسابقات کارتینگ قهرمانی کشور این رشته ورزشی رابه سطح استانداردهای جهانی نزدیکتر کرد. به تازگی پیست باگی نیز به این مجموعه اضافه شده است. تورهای باگی سواری در جزیره کیش ازفعالیت های مفرح این جزیره زیبا به حساب می آید.
-----------------------------------------------------------
باشگاه سوارکاری
باشگاه سوارکاری کیش در سال 1372 برای برگزاری مسابقات بین المللی خلیج فارس تاسیس شدو تاسال 1374 وضعیت محوطه سازی ،ساخت مانژها واسطبل های آن به کیفیت قابل قبولی رسید . در حال حاضر، ساخت پیست کورس، احداث قسمتی از مانژ صحرایی برای گشت آزاد، فضای سبز وساخت جایگاه های لازم سبب شده است که این باشگاه قابلیت میزبانی مسابقات اسب دوانی کشوری را داشته باشد. بطوری که تا اواخر سال 1376، 40 دوره مسابقه بزرگ کورس برای نخستین بار در ایران در باشگاه سوارکاری کیش برگزار شده است. باشگاه سوارکاری کیش هم اکنون 50 راس اسب از نژادهای تربرد، دوخون، دره شوی وعرب دارد. فعال بودن درمانگاه دامپزشکی واشتغال نیروی انسانی متخصص در آن مراقبت های علمی از آنان را ممکن کرده است
-----------------------------------------------------------
دوچرخه سواری
مسیر دوچرخه سواری کیش با بیش از 50 کیلومتر و جاده ای مستقل از خیابان های کیش در حاشیه ساحل امتداد دارد. ایستگاه های متعدد کرایه دوچرخه امکان گردشی مفرح در طبیعت بکر جزیره را برای گردشگران فراهم ساخته است
-----------------------------------------------------------
مجموعه تفریحی ورزشی بولینگ
این مجموعه تفریحی ورزشی با مدرنترین تجهیزات ورزش بولینگ (16خط) جهت گذراندن اوقات فراغت جوانان و خانواده ها آماده پذیرایی از گردشگران است. در این مجموعه علاوه بر بولینگ ،میزهای بیلیارد (ایت بال، اسنوکر، پیرامیت) ، لوازم بدنسازی، دنیای بازی، سونا، رستوران و کافی شاپ ،گیم نت وکافی نت نیز وجود دارد
-----------------------------------------------------------
قایق های کف شیشه ای
آب های اطراف جزیره کیش محل زندگی انواع موجودات دریایی نظیر، مرجان ها، ماهیان تزئینی و خوراکی، توتیاها، خرچنگ ها، ستاره دریایی و... است. با قایق های کف شیشه ای تماشای این زیبایی ها امکان پذیر است. این قایق ها مسافتی را طی می کنند تا به منطقه ای با تراکم بیشتر برسند. طی عبور از نواحی مختلف ساحل ، شما می توانید مرجان ها وسایر موجودات دریایی کف دریا را ببینید.
این قایق ها در اسکله تفریحی مستقر هستندو بااستفاده ا زنورافکن، امکان گشت دریایی شبانه نیز فراهم شده است
-----------------------------------------------------------
پلاژ شنای آقایان
این پلاژ در سواحل شرقی جزیره کیش و در مجاورت مجموعه ورزشی والیبال ساحلی قرار دارد. در این مکان سه زمین استاندارد بین المللی والیبال ساحلی ویک زمین فوتبال ساحلی نیز جهت استفاده ورزشکاران وجود دارد.
پلاژ شنا بانوان
مناسب ترین محل برای لذت بردن از آبهای ساحلی کیش با امکانات رختکن ،دوش آب شیرین، نجات غریق، و غواصی در محیطی کاملا آرام و امن در شمال جزیره کیش آماده ارائه خدمات می باشد

قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

قیمت   ریال

اطلاعات بيشتر :

www.sadaftour.com

واحد شمارش :

عدد

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

4461