تور تونس - شرکت خدمات مسافرتی صدف سیر
صدف سیر
جستجوی تور: 

آژانس هواپیمایی صدف سیر مجری تخصصی تورهای ترکیه (آنتالیا.استانبول.کوش آداسی.بدروم) تایلند (بانکوک.پاتایا.پوکت) امارت(دبی.ابوظبی) مالزی (کوالالامپور.پنانگ.سنگاپور) اندونزی(بالی.جاکارتا) چین(پکن.شانگهای.هانگزو)آماده ارائه بهترین خدمات به شما مسافران گرامی می باشد

تور تونس

توضيح فارسي : آژانس هواپیمایی صدف سیر تلفن : 88518008

---------------------------------------------------------------------
اطلاعات توریستی تونس

تونس نام کشوری عربي و مسلمان است که در شمال آفریقا بر کرانه دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور از سوی غرب با الجزایر و از سوی شرق و جنوب با لیبی هم‌مرز است. پایتخت این کشور شهر تونس است.
تونس شمالی‌ترین کشور قارهٔ آفریقاست. پهناوری آن ۱۶۳،۶۱۰ کیلومتر مربع بوده و دارای ۹۶۵ کیلومتر مرز مشترک با الجزایر و ۴۵۹ کیلومتر مرز مشترک با لیبی است. هم‌چنین درازای کرانه‌های آن ۱۱۴۸ کیلومتر است. بلندترین نقطهٔ آن کوه شعانبی با بلندی ۱۵۴۴ متر می‌باشد.
در سدهٔ نوزدهم، فرانسه و بریتانیا، شروع به دخالت در امور این کشور کردند. فرانسه، برابر پیمان باردو که در سال 1881 میلادی بسته شد، تونس را مستعمرهٔ خود نمود. با آغاز جنگ جهانی دوم، ارتش آلمان برای تقویت پایگاه متحدین در شمال آفریقا، در تونس نیرو پیاده کرد. در سال ۱۹۴۳ نیروهای ارتش آلمان از تونس عقب‌نشینی کردند و تونس به کنترل متفقین درآمد. کشور تونس طی پیمان پاریس که در سال ۱۹۵۶ میلادی امضاء شد، استقلال خود را به دست آورد.
----------------------------------------------------------------
آب و هوا

تونس سرزمینی گرم و خشک است. بخش درونی آن از بیابان‌های سنگلاخی و بخش جنوبی آن نیز از شنزارها پوشیده شده، اما کرانه‌های شمالی آن نسبتاً حاصلخیز و پوشیده از جنگل است. در شمال غربی تونس کوه‌هایی کم‌ارتفاع (دنبالهٔ شرقی رشته‌کوه‌های اطلس) وجود دارند که بلندای هیچ‌یک از ۱۵۴۴ متر فراتر نمی‌رود. تونس هم‌چنین دارای چند دریاچهٔ فصلی زمستانی است که تابستان‌ها خشک و پوشیده از نمک هستند.
----------------------------------------------------------------
اقتصاد

کشاورزی، معادن و منابع طبیعی، جهانگردی و صنعت نفت در اقتصاد تونس نقش مهمی دارند. زیتون، انگور، گندم، میوه‌جات و سبزیجات از فرآورده‌های کشاورزی تونس هستند. این کشور دارای منابع انرژی هم‌چون نفت، گاز طبیعی و معادن فسفات، آهن، روی و سرب است. تولیدات این کشور بیشتر شامل مواد شیمیایی، پارچه، برق و سیمان است. از این کشور نفت خام، روغن زیتون، مرکبات، آهن و سرب صادر می‌شود.
مردم
بیشینهٔ مردم تونس (99%) عرب‌زبان هستند. بررسی‌های ریخت‌شناسی (ژنتیکی) نشان می‌دهد که این مردم از دیدگاه نژادی همگن نیستند و آمیزه‌ای از تیره‌های گوناگون‌اند که در طول تاریخ پر فراز و نشیب این کشور از آسیا و اروپا به شمال آفریقا کوچ کرده‌اند. از تاریخ تونس می‌توان چنین برداشت کرد که تونسی‌ها، آمیزه‌ای از بربر (آمازیغ)‌ها، فنیقی‌ها و کارتاژی‌ها ، رومیان، وندال‌ها و عرب‌ها هستند. در تونس اقلیتی بربرزبان نیز می‌زیَند.
زبان رسمی تونس، عربی استاندارد است، اما تونسی‌ها با گویش ویژه‌ای از عربی سخن می‌گویند که به گویش کاربردی در مالت نزدیک است. زبان فرانسه نیز کاربرد دارد.
دین رسمی تونس، اسلام و مذهب تسنن است.
----------------------------------------------------------------
درباه سفر به تونس

تونس کشوری عربي و مسلمان است که در شمال آفریقا بر کرانه دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور از سوی غرب با الجزایر و از سوی شرق و جنوب با لیبی هم‌مرز است. پایتخت این کشور شهر تونس است.
تونس شمالی‌ترین کشور قاره آفریقاست. پهناوری آن ۱۶۳،۶۱۰ کیلومتر مربع بوده و دارای ۹۶۵ کیلومتر مرز مشترک با الجزایر و ۴۵۹ کیلومتر مرز مشترک با لیبی است. هم‌چنین امتداد کرانه‌های آن ۱۱۴۸ کیلومتر است. بلندترین نقطهٔ آن کوه شعانبی با بلندی ۱۵۴۴ متر می‌باشد. کشور تونس طی پیمان پاریس که در سال ۱۹۵۶ میلادی امضاء شد، استقلال خود را به دست آورد.
سواحل شنهاي طلائي در كنار درياي لاجوردي، كشتزارهاي زيتون ومركبات فراوان از يك سو و آثار باقيمانده از دوران فينيقي ها، كارتاژها، رومي ها، عثماني ها همراه با معماري اسلامي عربي و مراكز اقامتي و تفريحي این کشور را در زمره کشورهای توریستی جهان قرار داده است. اين كشور با ٧٣٠ هتل مجهز و مجلل در شهرهاي حمامت، سوس، نابوئل و آثاري همچون مسجد جامع ابن خلدوم قصرهاي با شكوه اشياء عتيقه موزه ها جواهرات بربر و قالي هایی كه نمادي از عصر باستان اين كشور مي باشد براي جلب توجه مسافرين و جهانگردان تلاش مي كنند . همه اين آثار همراه با مهمانوازي مردم تونس را در آفريقا به يك مركز توريستي تبديل كرده است. شما مي توانيد در يك نگاه رازهاي بسياري را از سنت هاي قديم و جالب آن كشف كنيد.
جهت رزرواسیون هتل و پرواز به تونس، با همکاران ما در بخش رزرواسیون تماس حاصل فرمایید.

----------------------------------------------------------------
وضعیت اجتماعی تونس


اکثر مردم تونس (99%) عرب‌زبان هستند. بر رسی‌های ریخت‌شناسی (ژنتیکی) نشان می‌دهد که این مردم از دیدگاه نژادی همگن نیستند و آمیزه‌ای از تیره‌های گوناگون‌اند که در طول تاریخ پر فراز و نشیب این کشور از آسیا و اروپا به شمال آفریقا کوچ کرده‌اند. از تاریخ تونس می‌توان چنین برداشت کرد که تونسی‌ها، آمیزه‌ای از بربر (آمازیغ)‌ها، فنیقی‌ها و کارتاژی‌ها ، رومیان، وندال‌ها و عرب‌ها هستند. در تونس اقلیتی بربرزبان نیز وجود دارند.
زبان رسمی تونس، عربی استاندارد است، اما تونسی‌هابا گویش ویژه‌ای از عربی سخن می‌گویند که به گویش کاربردی در مالت نزدیک است. زبان فرانسه نیز کاربرد دارد، همچنين بسياري از مردم نيز به زبان انگليسي آشنايي دارند.دین رسمی تونس، اسلام و مذهب تسنن است.
اما بايد اشاره داشت آنچه كه براي اولين بار توجه يك توريست را به خود جلب مي‌كند، درختان زيتون است كه در هر كجاي تونس به وفور ديده مي‌شود به همين دليل به اين كشور سرزمين زيتون مي‌گويند. در پياده‌رو درخت‌هاي زيتون به راحتي يافت مي‌شود، باغ‌هاي بزرگ زيتون كه خاص مناطق مديترانه‌اي است، به وفور در اين شهر ديده مي‌شود. نكته ديگر كه بايد درباره تونس گفت: اين است كه مردم اين كشور علاقه شديدي به فوتبال دارند و در جام‌هاي جهاني اخير، معمولا در جام‌جهاني حاضر بودند. تيم ملي اين كشور در ميان كشورهاي آفريقايي بسيار قدرتمند است .
----------------------------------------------------------------
سفر به تونس - هتل ، پرواز و تور


تونس شهري قديمي و با قيمانده از قرن 12 ميباشد كه اين شهر داراي قلعه اي با دروازه هايي براي ايجاد ارتباط با خارج بازارهاي شلوغ با معماري اسلامي حمام هايي به سبك عربي كاروانسراي خيابانهاي رنگارنگ كه هر خيابان در شهر مدينه نمايانگر تجارتي متفاوت است و بهترين تجار در اين شهر به تجارت جواهر آلات ابريشم عطر و سنگهاي قيمتي ميپردازند.مدينه به عنوان يك سايت مهم توريستي از طرف سازمان يونسكو انتخاب شده است. اطلاعات بیشتر در مورد شهر تونس
---------------------------------------------------------------
سفر به حمامت - هتل ، پرواز و تور


حمامت شهري بسيار زيبا وديدني است اين شهر يكي از مراكز توريستي و نماد فرهنگي د ر تونس محسوب ميشود .شهر حمامت به دو بخش حمامت قديم و ياسمين حمامت تقسيم شده و عناصري كه باعث جذب توريست در اين شهر ميشود عبارتند از هتلهاي مجلل و رويائي با رستورانهاي متنوع ،سالنهاي آمفي تئاتر با برنامه هاي جذاب روزانه وهفتگي ،مراكز آب رساني، بوتيكهاي زيبا، درختان نخل ،درياي لاجوردي با سواحل شني كه تعطيلات متفاوت و ويژه اي را براي تمام جهانگردان در تمام سنين با امكانات مناسبي فراهم کرده است .
----------------------------------------------------------------
سفر به سوسه - هتل ، پرواز و تور

تعجبی ندارد اگر شهر سوسه یکی از پر طرفدارترین مقاصد توریستی دنیا نامیده شود ، چراکه جایی است با سواحلی اعجاب انگیز، آب و هوایی دلپذیر و شهری زیبا با انواع هتلها و رستورانها و بسیاری از سفرهای روزانه که قابل انجام می باشد. سوسه سومين شهر بزرگ تونس و يكي از مراكز تجاري و مهم ماهيگيري با بندرگاههاي زيبا مي باشد. اين شهر بعنوان مرواريد سواحل تونس شهرت زيادي دارد كه توسط كاشف فينيقي كشف شده است . سوسه يكي از مهمترين مكانهاي ديدني و توريستي كشور تونس است .

----------------------------------------------------------------

قيمت ها:

قیمت مصرف کننده   ریال

قیمت   ریال

اطلاعات بيشتر :

www.sadaftour.com

واحد شمارش :

عدد

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

7327